
Első alakommal került megszervezésre Szentjobbon a Népdalkörök és Kórusok Regionális találkozója a település lakodalmas házában. A rendezvény szervezője és lebonyolítója a szentjobbi Vadvirágok Népdalkör volt a Pro Szentjobb Alapítvány révén.
A találkozón a térség hat népművészeti csapata vett részt: a székelyhídi Búzavirág Népdalkör, a margittai Horváth János Társaság vegyes kórusa, a biharpüspöki Hagyományőrző Népdalkör, székelyhídi Férfikórus, az érmihályfalvi Bartók Béla citera zenekar, valamint a szentjobbi Vadvirágok Népdalkör. László Enikő, a szentjobbi Vadvirágok Népdalkör vezetője, a találkozó főszervezője elmondása szerint, a kórustalálkozók megszokott időszakát az őszi hónapok jelentik, most azonban a tavasz várás hagyományára építve, a farsangi időszakot színesebbé téve március első napján szervezték azt meg.

Az eseményt a házigazda szentjobbi Vadvirágok Népdalkör nevében Bauman-Biró Krisztina moderálta. Meghívott vendégként felszólalt Zatykó Jácint, Szentjobb község polgármestere és Szabó Ödön parlamenti képviselő, a Bihar megyei RMDSZ ügyvezető elnöke. Elsőként Zatykó Jácint polgármester fejtette ki gondolatait, amely során felhívta a figyelmet az ilyen rendezvények közösség megtartó és összetartó erejére. Elmondása szerint külön örömet jelenti számára, hogy az olyan civil szervezetek, mint a Pro Szentjobb Alapítvány felvállalják a kultúra és a hagyományőrzés feladatát a településen és most is sikeresen pályáztak a Bethlen Gábor Alap Zrt-nél, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy az elkövetkezendő kulturális rendezvényeknek a most épülő új kulturális központ fog majd otthont adni.

Szabó Ödön parlamenti képviselő elmondása szerint ezen találkozók számára a gyermekkori disznótorok közösségi élményeit elevenítik fel, hiszen akkoriban a család együtt, sok esetben nóta kíséretében dolgozta fel a leölt állatot. „A mai társadalomban sokesetben ezen hagyományos közösségi élmények, találkozások hátérbe szorulnak, pont úgy, mint a személyes kapcsolatok és a bensőséges beszélgetések” – jegyezte meg a képviselő.

A műsort az érmihályfalvi Bartók Béla citerazenekar kezdte meg, ezt követően a többi résztvevő is előadták műveiket. A résztvevők a produkció után egy-egy emléklapot, egy egyedi kézzel festet disztányért, valamint egy üveg helyi fehérbort kaptak ajándékba.

A népművészeti csoportok produkcióját követően minden résztvevő és vendég egyaránt egy finom vacsorán vett részt, amelyet nótázás és éjszakába nyúló jó hangulatú beszélgetések követett.
